برچسبهای روی بسته های غذای سگ چه به ما می گویند؟

در ایالات متحده اینکار توسط سازمان غذا و دارو (FDA) انجام می شود. در ضمن انجمن رسمی کنترل غذای امریکا (AAFCO) کنفرانسهایی برای بحث و گسترش هماهنگی و تصویب قوانین منصفانه، خط مشی ها و تنظیمات برگزار می کند.

این سازمان از هر منطقه و ایالتی و همچنین از آژانسهای فدرال مثل FDA و نمایندگان دولتی کشورهایی مثل کانادا  و کاستاریکا عضو دارد. چون AAFCO یک آژانس دولتی نیست اجازه قانون گذاری ندارد اما توصیه های آن می تواند در قانون گذاری برای حیوانات در نظر گرفته شود.

.

دستور نوشتن محتویات غذای سگ چگونه است؟

این فهرست که در کنار یا پشت بسته قرار گرفته، شامل تمام اجزا موجود در غذا می باشد. اجزا به ترتیب  مقدار آنها برحسب وزن فهرست می شوند. لازم به ذکر است که گوشت تازه آب زیادی دارد درحالیکه غذاهای آماده حاوی گوشت، فقط 10 درصد آب دارند. به این دلیل محصول را بر اساس مقدار ماده خشک  نه مقدار آبدار آن مقایسه می کنند.

.

غذای خشک سگ برای تمام سنین

.

این امر کمک می کند که بتوانیم مقدار واقعی مواد را با هم مقایسه کنیم. چگونگی این محاسبه را در بخشهای بعد خواهیم گفت.

معمولا اسم رایج هر ماده باید نوشته شود. بعضی از اجزا مثل ویتامینها و املاح معدنی ممکن است اسمهای طولانی و خنده دار داشته باشند، اما مطمئن باشید که کارخانه سازنده به دلیلی فرمول کامل غذا را نوشته است.

اگر یکی از مواد برای شما ناآشناست یا نمی دانید فایده آن در غذای سگ چیست از دامپزشک بپرسید یا مستقیما از خود سازنده سوال کنید.

.

از چه کسی می توانم درباره غذای سگم سوال کنم؟

طبق قانون سازنده غذای سگ (یا گروه مسئول) باید اطلاعات لازم را روی بسته غذا درج کند. اغلب شرکتها شماره تلفنهای رایگان برای مصرف کننده یا وب سایت خود را اعلام می کنند. به خاطر داشته باشید که همیشه نمی توانید با نگاه کردن به برچسب Lable ، کیفیت غذا را به راحتی مشخص کنید. همیشه در مورد نوع غذای مناسب با سن و سبک زندگی سگ خود با دامپزشک مشورت کنید و از به چالش کشیدن سازندگان غذا با سوالهای خود نگران نباشید.

منبع: سایت petmd

ترجمه: ناهید شریعتی

.

غذاهای خشک برای حیوانات چگونه ساخته می شود؟
غذای کنسروی سگ و گربه را چگونه می سازند؟
سه چیز که نیاز دارید درباره محتویات غذای سگ ها بدانید:
غذای خشک گربه پیشیک