در هنگام خرید پرنده دقت کنید:تشخیص پرنده بیمار

.

با اینحال اینجا بعضی نکات را می آوریم تا در موقع خرید پرنده دقت کنید و بعدا دچار پشیمانی نشوید.

نگهداری از یک پرنده خواه طوطی یا قناری می تواند جایگزین خوبی بجای خرید سگ  و گربه  باشد.  بعضی پرنده ها هم می توانند مانند سگ و گربه به شما کاملا عادت کنند .

.

اساس انتخاب حیوان خانگی خود را در هنگام خرید ، بر سلامتی جسمی و روحی او قرار دهید و به جذابیت ظاهری آن کمتر اهمیت دهید.

.

یک پرنده  بیمار به شکلی افسرده و خسته  به نظر می رسد و همیشه  تمایل دارد یک جا  کز کرده و  سر خود را در زیر بال هایش پنهان کند.  پرنده هایی که مشکلات تنفسی دارند اغلب در حال عطسه کردن می باشند و ترشحاتی از بینی شان خارج می شود. اکثرا مدفوع پرنده های بیمار به پرهای دم او می چسبد.

تشخیص پرنده بیمار

.

پرنده  سالم همیشه با انرژی به نظر میرسد و اشتهای خوبی برای غذا خوردن دارد. اگر به ظاهر فیزیکی یک پرنده  سالم توجه کنید متوجه میشوید که پرهایی براق و چشمانی روشن دارد و همیشه پر انرژی است.  ولی پرنده ای که مشکل شدید تنفسی دارد احتمالا هنگام تنفس صداهای غیر عادی در می آورد  و دم او به علت سختی تنفس اغلب به بالا و پایین حرکت می کند.

خرید پرنده طوطی قناری

.

مخصوصا در مورد طوطی ها دقت کنید پرها مشکلی نداشته باشد. ریخته شدن پرها در بعضی نواحی بدن و یا نامرتب بودن پرها، اغلب نشانه مشکلی در پرنده است و مخصوصا عارضه پرکنی که در طوطی های افسرده دیده می شود خیلی اهمیت دارد. بعلت اینکه درمان افسردگی طوطی ها اغلب مشکل است این طوطی ها را علی رغم بهانه های پرنده فروش که می گوید طوطی توی لک هست یا غیره،  قبول نکنید.

تو لک رفتن طوطی ها

.

همچنین برخی پرنده ها که برای نگهداری در منزل نیازهست که  رام  و اهلی  باشند ممکن است وحشی و ناآرام باشند. این پرنده ها ممکن است مشکل سلامتی نداشته باشند ولی شما را زود خسته و بی رمق خواهند کرد بطوریکه می خواهید هرچه زودتر از شرشان خلاص شوید.

.

پرنده فروشها اغلب بعد از فروش، پرنده را پس نخواهند گرفت پس توصیه می کنیم که برای خرید یک پرنده  سالم آن را از یک پت شاپ خوب و معروف خریداری کنید. توجه به برخی از نکات مراقبتی پرندگان به شما کمک می کند که پرنده  خود را سالم نگه دارید.

پس گرفتن طوطی خریداری شده بیمار

.

مطالب مفید زیر را بخوانید:

.

نکات کلی مراقبت از پرنده ها

بعد از به منزل بردن پرنده تان، دقت کنید که پرنده ها هم  مانند سگ ها و گربه ها به محبت،  همراهی و مراقبت نیاز دارند.  بنابراین شما باید زمان کافی را به آنها اختصاص دهید.  در صورت تنها گذاشتن طولانی پرنده ، او به بیماریهای مختلف روحی و جسمی مبتلا خواهد شد.

.

یادتان باشد :

همیشه  قفس پرنده را تمیز نگه دارید.

پرنده ها به نور کافی نیاز دارند.

غذاهای نخورده شده پرنده باید دور ریخته شود و غذای تازه جایگزین آن شود.

نشیمن گاه چوبی پرنده را از چوبهای ارزان تهیه کنید  تا هر هفته آنرا دور بیاندازید.

رژیم غذایی پرنده باید حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی باشد. برای اینکار از مواد غذایی متنوع استفاده کنید.

منبع: سایت پرشین پت

.

مطالب مشابه: